Millised on 136 RE terasrööpa keemilised omadused?

Apr 15, 2026 Jäta sõnum

Millised on 136 RE terasrööpa keemilised omadused?

 

Keemilised omadused136 RE terassiinneid reguleerivad AREMA (American Railway Engineering and Maintenance-of-Way Association) spetsifikatsioonid, et tagada kõvaduse, sitkuse ja keevitatavuse täpne tasakaal. Selleks, et 136re rööpaprofiil peaks vastu I klassi raudteede äärmuslikele teljekoormustele, peab teras sisaldama teatud protsendina süsinikku, mangaani ja räni. Kõrge süsinikusisaldus on peamine tegur, mis tagab vajaliku kulumiskindluse, samas kui teisi legeerivaid elemente kontrollitakse, et vältida rabedust ja sisemisi defekte.

 

136 lb rail

 

  • Süsinik{0}}Mangaani tasakaal: AREMA 136RE siinil kasutatakse tavaliselt kõrge -süsinikterasest keemiat (sageli 0,72–0,82% süsinikku), mis võimaldab siinil säilitada oma kuju miljonite brutotonnide surve all.

 

  • Legeerivad elemendid: Lisatakse selliseid elemente nagu räni ja mangaan, et parandada 136re rööpaosa sisemist konstruktsioonilist terviklikkust jahutusprotsessi ajal, tagades, et teras on "puhas" ja vaba kahjulikest osadest.

 

  • Puhtuse standardid: Fosforile ja väävlile on seatud ranged piirangud (vastavalt alla 0,035% või vähem ja 0,040% või sellega võrdne), tagamaks, et 136RE raske rööbastee ei muutuks rabedaks, eriti külma ilmaga.

 

AREMA rööbastee terase keemiline koostis:

 

AERMA 2019 Tugevusaste C Si Mn P S Ni Kr V
Süsinikteras   0.74–0.86 0.10–0.60 0.75–1.25 Väiksem või võrdne 0,020 Väiksem või võrdne 0,020 Väiksem või võrdne 0,25 Väiksem või võrdne 0,30 Väiksem või võrdne 0,010
Madala legeeritud teras Standardne tugevus (SS) 0.72–0.82 0.10–0.50 0.80–1.10 Väiksem või võrdne 0,020 Väiksem või võrdne 0,020 Väiksem või võrdne 0,15 0.25–0.40 Väiksem või võrdne 0,010
Keskmine tugevus (IS) 0.72–0.82 0.10–1.00 0.70–1.25 Väiksem või võrdne 0,020 Väiksem või võrdne 0,020 Väiksem või võrdne 0,15 0.40–0.70 Väiksem või võrdne 0,010
Kõrge tugevus / peaga karastatud (HH) 0.72–0.82 0.10–1.00 0.70–1.25 Väiksem või võrdne 0,020 Väiksem või võrdne 0,020 Väiksem või võrdne 0,15 0.40–0.70 Väiksem või võrdne 0,010

 

AREMA rööpaterase mehaanilised omadused:

 

AREMA 2019 Tugevusaste Saagi tugevus
N/mm2
Pinge tugevus
N/mm2
Pikendamine
%
Brinelli kõvadus
HBW
Süsinikteras Standardne tugevus (SS) 511 MIN 983 min 10 MIN 310 min
Keskmine tugevus (IS) 724 min 1069 min 10 MIN 350 MIN
Kõrge tugevus / peaga karastatud (HH) 828 min 1179 min 10 MIN 370 min
Madala legeeritud teras Standardne tugevus (SS) 511 MIN 983 min 10 MIN 310 min
Keskmine tugevus (IS) 552 min 1014 min 8 MIN 325 MIN
Kõrge tugevus / peaga karastatud (HH) 828 min 1179 min 10 MIN 370 min

 

Milline materjal on Arema 136re siini jaoks kõige vastupidavam?


AREMA 136RE siini jaoks on kõige vastupidavamaks saadaolevaks materjaliks kõrgtugev/peaga karastatud (HH) teras. Kuigi standardne 136RE siinis on juba ette nähtud rasketeks-kasutuseks, on "HH" hinneon spetsiaalselt loodud taluma raskete{0}}kaubavedude ja suure{1}}liiklusega põhiliini rööbaste äärmuslikke mehaanilisi pingeid.

 

1. Kõvadustasemed (esmane vastupidavuse mõõdik)

 

Raudteeterase vastupidavust mõõdetakse suuresti selle järgiBrinelli kõvadus (HBW). Kõvem rööpapea on vastupidav veeremiskontakti väsimisele (kestad ja lõhenemised) ja rataste abrasiivsele kulumisele.

 

  • Standardne tugevus (SS):Suurem või võrdne 310 HBW

 

  • Keskmine tugevus (IS):Suurem või võrdne 325 HBW

 

  • Pea karastatud (HH):Suurem või võrdne 370 HBW

 

136re rail profile

 

HH-klass tagab oluliselt kõvema sõidupinna, pikendades lihvimistsüklite vahelist aega ja suurendades rööpa kogutonnaaži enne asendamist.

 

2. Suurepärased mehaanilised omadused

 

Head Hardened 136RE rööp läbib spetsiaalse kuumtöötlemise{1}}protsessi, mis loob peene perliitse mikrostruktuuri. Selle tulemuseks on kõrgeimad tugevushinnangud AREMA standardi alusel:

 

  • Saagi tugevus: suurem või võrdne 828 N/mm2 (umbes . 120 000 psi)

 

  • Tõmbetugevus: suurem või võrdne 1179 N/mm2 (umbes . 171 000 psi)

 

  • Pikendamine: suurem kui 10% või sellega võrdne (säilitades tugevuse, et siin ei muutuks rabedaks)

 

Millised on 136 RE terasrööpa standardmõõtmed?

 

TheAREMA 136RE siin(mida sageli nimetatakseTR68) on Põhja-Ameerikas üks enim kasutatavaid raskeraudteelõike. Selle mõõtmed on standardinud American Railway Engineering and Maintenance-of-Way Association (AREMA), et tagada ühilduvus raskete vedude infrastruktuuriga{3}}.

 

Allpool on standard136RE siini mõõdudvajalik tehniliste jooniste ja hanketingimuste jaoks.

 

136re rail dimensions

 

Profiil Standardne Mõõdud mm Jaotis S Mass m
H B C D E cm² kg/m
Ameerika standard
136RE (TR68) AREMA 185,70 152,40 74,60 49,20 17,50 85,90 67,50

 

Korduma kippuvad küsimused

 

  • Mis on 136RE rööpa süsinikusisaldus?


136 RE terasrööpa süsinikusisaldus on tavaliselt vahemikus 0,72% kuni 0,82%. See kõrge süsinikusisaldus annab 136re siiniprofiilile selle erakordse kõvaduse ja kulumiskindluse.

 

  • Kas TR68-l on samad keemilised omadused kui 136RE-l?


Jah, TR68 on sama profiili mõõdiku nimi. Keemilised omadused on identsed AREMA 136RE rööpaga, kuna mõlemad järgivad raskeveo{3}}jõudluse osas samu metallurgiastandardeid.

 

  • Kuidas mõjutab väävel 136RE rööbastee lõiku?


Väävlisisaldust hoitakse alla 0,040%, kuna kõrge väävlisisaldus võib põhjustada "kuumat lühidust", mis põhjustab rööpa 136re mõõtmete rullimisel pragusid. Madal väävlisisaldus tagab puhtama, tugevama 136re siiniosa.

 

  • Miks kasutatakse mangaani 136RE raskeveokites?


Mangaani (0,70–1,10%) kasutatakse 136-naelise rööpa sitkuse ja kulumiskindluse suurendamiseks. Samuti aitab see eemaldada hapnikku ja väävlit terase valmistamise protsessis.

 

  • Kas 136RE rööpa keemiat saab kohandada?


Kuigi AREMA 136RE põhikeemia on standardne, võivad "peaga-karastatud" versioonid sisaldada kergeid legeerelementide muudatusi, et suurendada 136re siiniprofiilpea Brinelli kõvadust.

 

  • Kas GNEE RAIL pakub keemilise analüüsi aruandeid?

 

Jah, iga 136 RE terasrööpa tellimus sisaldab Mill Test Certificate (MTC), mis annab täieliku keemilise kuumuse analüüsi, kinnitades, et 136re rööpa kaal ja materjal vastavad projekti spetsifikatsioonidele.

 

GNEE RAILannab136RE rööptoodetud rangelt vastavalt kehtivatele AREMA spetsifikatsioonidele, tagades, et keemilised omadused ja füüsikalised mõõtmed vastavad kõigile raskeveo infrastruktuuri tehnilistele nõuetele. Vaakumdegaseerimise ja spektraalanalüüsi kasutamisega on iga partii puhul tagatud materjali konsistents ja puhtus. Pakutakse kõikehõlmavat logistikatugi ja Mill Test Certificate (MTC) tagamaks, et iga 136 RE terasrööpa tellimus tarnitakse koos kontrollitud metallurgiaandmetega projekti vastavuse tagamiseks.

 

Klõpsake siin136RE Raili uusimate hinna- ja tehniliste jooniste jaoks